Zber medailí 2020: Chystáme sa na tieto behy.


Zber medailí v roku 2020 sa skladá z 11 „hodnotených“ a 4 „bonusových“ pretekov. Každý účastník Zberu, ktorý sa chce zapojiť do súťaže o hlavné ceny, sa s tímom zúčastní minimálne 8 bežeckých podujatí z hodnotených behov. (Ak sa bežec zaregistruje do Zberu medailí a splní podmienky na prijatie, ale nepodarí sa mu zúčastniť 8 behov, je aj tak regulárnym členom, ale už nemá nárok na hlavné ocenenia). Ním vybrané behy označí vo svojej záväznej prihláške na www.magazinradar.sk. Čím viac behov zo zoznamu a čím dlhšie trate na nich spolu s tímom absolvuje, tým väčšia je jeho šanca siahnuť na hlavné ceny.

Hodnotené behy Zberu medailí 2020 – finálne ocenenie, a teda získanie hlavných cien bežcov, sa bude odvíjať od ich účasti na týchto behoch v kombinácii s počtom odbehnutých kilometrov, prípadne s najlepším časom. Všetky kategórie/disciplíny/dĺžky tratí, ktorých sa môžete zúčastniť nájdete v registračnom formulári.

Zahájenie Zberu medailí 2020

Termín: 28.3.2020 (Bratislava)

Súkromný beh pre všetkých účastníkov Zberu medailí a ich priateľov a rodinných príslušníkov. Prvý spoločný teambuilding, na ktorom dostanú všetci zberači svoje tímové tričká, medaily a balíčky od Radaru. Akcia je spojená s klasickými bežeckými pretekmi, ktoré budú mať svojich víťazov. Pripravené sú aj súťaže pre deti, občerstvenie a veľa zábavy!

ČSOB Marathon

Termín: 4-5.4.2020 (Bratislava)

Iste netreba nikomu predstavovať. Dvojdňové bežecké podujatie, ponúka množstvo rôznych dĺžok trate pre všetky vekové kategórie.

Národný beh Devín Bratislava

Termín: 19.4.2020 (Devín- Bratislava)

73. ročník bežeckého podujatia pre všetky vekové a výkonnostné kategórie s medzinárodnou účasťou. Štart behu je na historicky pamätnom mieste – pod Hradom Devín. Cieľ a slávnostné vyhlasovanie výsledkov sa uskutočňuje v centre Bratislavy za účasti predstaviteľov mesta.

Račiansky polmaraton/Račianska desiatka

Termín: 8.5.2020 (Knižková dolina - Bratislava Rača)

Trať ulahodí každému bežcovi, ktorý má rád mierne crossový beh, v prírode a pomedzi vinohrady. Polmaratonci absolvujú okruh dvakrát.

AXA Run&Fun štafeta

Termín: 16.5.2020 (Bratislava)

Najväčšie štafetové preteky 3členných družstiev dospelých a detí, ktoré sa budú konať už po ôsmy krát.

Retro run

Termín: 23.5.2020 (Bratislava)

Rodinný beh, ktorý sa každoročne koná na ihrisku v Ružinove vedľa OC Retro. Okrem Crossfitovej výzvy je pripravená 5 a 10 kilometrová trať pre dospelých a niekoľko tratí pre detských bežcov.

Tvrďák

Termín: 28.6.2020 (Šamorín X-Bionics Sphere)

Tvrďák je určený pre každého, kto má odhodlanie zdolávať prekážky. Ak nechceš súťažiť, môžeš si Tvrďák odbehnúť vo vlastnom tempe, bez merania času. Prekážky môžeš vynechať, trať si môžeš skrátiť nemáš trestné cviky. Po preteku dostaneš medailu.Ak si zdatný športovec prihlás sa medzi najlepších do 1. vlny Tsunami. Pri neprekonaí je penalizácia je 30 angličákov za neprekonanie prekážky muži 15 ženy. Novinkou pre rok 2020 je lokalita X-Bionics Sphere jeden z najmodernejších športových komplexov na svete.

Night run

Termín: 5.9.2020 (Bratislava)

Kultový beh nočnou Bratislavou, ktorý si už len kvôli bežeckej atmosfére nenechá ujsť žiadny bežec.

Beh nočnou Šaľou

Termín: 12.9.2020 (Šaľa)

Tentoraz už 9. ročník, kedy si všetci nadšení bežci prebehnú 7,3km dlhú trať nočnými ulicami Šale. Medaila v cieli čaká každého, rovnako ako aj vecné ceny pre víťazov hlavných kategórií.

Vrakunský beh

Termín: 13.9.2020 (Bratislava)

Tradičný beh spojený s vrakunským hodovaním ponúka príjemnú 5 a 10 kilometrovú trať pre dospelých bežcov, ale tiež niekoľko kategórií detských behov.

Mariatálsky štvanec Termín: 26.9.2020 (Mariánka)

Ďalší crossový beh nádherným prostredím Mariánky. Kopcovitú trať lesom je možné absolvovať v 10 alebo 5,5 kilometrovej dĺžke. Súčasťou podujatia sú aj obľúbené detské behy.

Retro Night run

Termín: 2.10.2020 (Bratislava)

Druhá séria obľúbeného Retro Runu, ktorá sa tentoraz pobeží až vo večerných hodinách. Bežci si opäť môžu vyskúšať 5 a 10 kilometrovú trať.

Bonusové behy Zberu medailí 2020

Účasť na týchto behoch je pre zberačov medailí dobrovoľná. Výkony a počet ich účastí na bonusových behoch nebudú brané do úvahy pri finálnom vyhodnotení a ocenení bežcov.

Napriek tomu, bude účasť bežcov a tímu magazínu Radar na týchto behoch organizovaná a bežci na nich budú mať rovnakú tímovú podporu. Ide o preteky, ktoré sú do veľkej miery špecifické a zážitkové.

dm ženský beh

Termín:19.9.2020

Podujatie dm ženský beh je nielen najväčším bežeckým podujatím pre ženy na Slovensku, ale aj športovým a spoločenským sviatkom pre slečny, dievčatá a dámy každého veku.

Red Bull 400

Termín:1.9.2020

Najťažší 400-metrový beh si na Slovensku odbije v roku 2020 už svoju tretiu edíciu! Štrbské Pleso privíta 1. augusta jednu z 19 zastávok tejto sezóny.

Od Tatier k Dunaju

Termín: 15. - 16.8.2020

Ide o 345 km dlhý štafetový beh družstiev. 6 alebo 9 až 12-členné tímy vyštartujú z Jasnej v Nízkych Tatrách v sobotu dopoludnia, bežia non-stop dňom aj nocou a v nedeľu poobede dobehnú do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave.

+ PREKVAPENIE!

Ostatné behy

Tím magazínu Radar a bežci Zberu medailí sa rovnako ako predošlé sezóny budú zúčastňovať aj ďalších bežeckých podujatí, ktoré však nebudú brané do úvahy pri finálnom vyhodnotení a udeľovaní hlavných cien.