Zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Ligotavá atmosféra
Bol utorok, večer pred Valentínom. Pre niekoho všedný, plný očakávaní zo zajtrajška, pre niekoho večer plný nečakaných momentov. Výnimočných a jedinečných, na aké sa dlho spomína. Počasie neprialo večernej romantickej prechádzke, preto rýchle kroky smerujú na miesto určenia, v ústrety zážitku, ktorý je ešte stále tak trochu zahalený tajomstvom. Klariská 3, Kostol Klarisiek, ku ktorému viedlo asi tisíc šmykľavých, staromestských mačacích hláv. Obrovské drevené dvere svojím vrzgotom nechávajú sychravý februárový deň vonku a pozývajú do prekrásnej rozprávky. Miesto, ktoré si pamätá časy rozkvetu, ale aj úpadku a pokory. Miesto spojené s významnými menami aj historickými činmi. Miesto s tak bohatou históriou dýcha nostalgiou a uchváti každého aj bez pozlátka. V ten večer však bolo ešte výnimočnejšie. Stôl ako z rozprávky, prestretý do biela, čakal pod mihotajúcimi sa plamienkami sviečok ako čerstvo napadaný sneh pod hviezdnou oblohou.
 
Výnimočný zážitok
Len pár krokov ďalej na pódiu tichý klavír. Pod bielou žiarou reflektorov čaká, kto rozozvučí jeho struny a dá vyniknúť tónom na mieste, ktoré svojou akustikou berie dych. Útla žena so silným hlasom a známou tvárou si sadá za klávesy a jej Unikát umlčí aj posledných, ktorí ešte stále neboli úplne bez slov. Dokonalý spev a zvuk klavíra zaplnili celý kostol. Atmosféra, ktorú nezažijete každý deň, ak vôbec niekedy. Len pár ľudí na výnimočnom mieste, za stolom, ktorý vyzerá ako ten z Popoluškinej svadby, na koncerte Márie Čírovej. Dospieva a v komornej atmosfére sa všetkým prihovorí, privíta ich a popraje večer plný nečakaných zážitkov. A taký skutočne bol. Odznie ešte niekoľko skladieb. Sú sprievodom baletky, ktorá sa zjavila z ničoho nič a ladnými gestami zaplnila celý priestor navôkol. Nežná, ale výrazná a žiarivá ako hviezda, na ktorú sa nedá prestať pozerať. Spojenie umenia pohybu, hlasu, hudby, charizmy... Nečakané a pre niekoho snáď aj nezabudnuteľné.
 
Fantastické jedlo
Prestretý stôl neostal dlho bez vyberaných dobrôt. Na svoje si prišli gurmáni, ktorí obľubujú zážitkovú gastronómiu a jedlá, ktoré ulahodia oku aj chuťovým pohárikom. Skvelé chute a servírovanie, ktoré je ďalším zážitkom. Tartar z lososa naservírovaný v mušli Sv. Jakuba alebo srnčí chrbát, ktorý je do poslednej chvíle zahalený v dyme z lúčneho sena. Sladká bodka zakončila dokonalú harmóniu chutí. Čokoládová guľa plnená nugátovým mousse, preliata bielou čokoládou ako celý večer v rozprávkovej bielej atmosfére. Vyberané víno, dokonalá atmosféra, ktorou sa nesie cinkotanie lyžičiek pri vyjedaní aj posledných čokoládových kúskov z dezertných misiek. Celý večer bol v znamení unikátnych momentov, ktoré od začiatku do konca tým najpríjemnejším spôsobom útočili na všetky ľudské zmysly.

A kde sa to začína?
Toto bol úplne prvý večer, ktorý sa niesol pod názvom Unexpected moments. Nebol však posledný. Ďalšie výnimočné večery, plné neočakávaných momentov a zaujímavých zážitkov, sa plánujú aj v týchto chvíľach. Nie sú určené pre smotánku, ale tiež sa naň nedostane každý. Ak by ste aj chceli zažiť niečo nevšedné, môžete. Zaregistrujte sa do vernostného programu nákupného centra Aupark a sledujte pravidelné newslettre. Ako držiteľ vernostnej karty na vás čaká množstvo zliav pri vašich nákupoch, môžete využiť služby stylistu, ktorý vám dobre poradí pri výbere vhodného outfitu, šatňu v centre máte zadarmo, ale hlavne pri troške šťastia môžete aj vy zažiť jeden z Unexpected moments. Každý z nich bude iný, niečím výnimočný, a ten, kto ho zažije, rozhodne bude mať na čo spomínať.