Kto iný by vám lepšie sprostredkoval atmosféru a spomienky na minuloročný zber, ak nie naši skvelí tímoví bežci?

Spomienky na prvý ročník Zberu medailí
Kto iný by vám lepšie sprostredkoval atmosféru a spomienky na minuloročný zber, ak nie naši skvelí tímoví bežci?

Ak stále váhate, či sa prihlásiť alebo neprihlásiť, ak máte obavy z toho, ako by to celé prebiehalo, a nie ste si istý, na akých ľudí natrafíte, ak máte v hlave viac otázok ako odpovedí a neviete si predstaviť, ako to v našom tíme v praxi vyzerá, veríme, že nasledujúce riadky vás presvedčia. Pred spustením druhého ročníka sme oslovili našich minuloročných tímových bežcov, aby sa podelili o svoje pocity, dojmy a spomienky na Zber medailí s Radarom. Sprostredkúvame vám ich tak, ako k nám prišli mailom.

Vanessa

Pamätám sa, ako som našla letáčik o Zbere medailí v mojom štartovom balíčku niektorého z bratislavských behov. Možnosť behať so skupinkou nadšencov ma ihneď oslovila a ešte v ten deň som vyplnila prihlášku na webovej stránke podľa inštrukcií na letáku. Behala som už pár rokov, ale nikdy som nebola súčasťou tímu. Túto možnosť som dostala až s Radarom. Na beh, na ktorý som bola pôvodne vyžrebovaná, som sa pre zdravotné problémy nedostala. O to viac ma potešil prístup Jaruš a Tomáša, ktorí nemali problém s tým, že sa k tímu pridám po doliečení. Vyšlo to na prekážkový beh, na ktorý by som sama nikdy nemala odvahu! Bola som jediná žena v sprievode mužov, ktorým veľmi ďakujem za podporu a perfektný pocit, keď sme spoločne prebehli cieľom. Ako spomienka na môj prvý tím mi ostal radarácky dres s vlastným menom, naďalej ho hrdo nosím aj na iné preteky, krásna medaila a taška plná darčekov. Magazínu Radar veľmi ďakujem za túto príležitosť!

Michal

Začnem tak že Zber Medailí rozbúchal moje bežecké srdce. Začalo sa to v apríli, kedy som odovzdal svoju prihlášku a lajkol si Facebook Zber Medailí s Radarom. Čakal som na telefonát, či ma oslovíte. Ten prišiel v nedeľu s pozvánkou hneď na budúci víkend a nie na jeden beh, ale na trojicu behov behom cca 24 hodín! Súhlasil som a bol to najlepší bežecký víkend, aký som zažil. Jaruš všetko zorganizovala (registráciu na beh aj vyzdvihnutie štartovného čísla) a zoznámil som sa s novými bežcami. Ako bonus (okrem štartovného behov) som po behu získal veľký balíček s cenami a športové tričko. Navyše som doma spravil také promo, že aj moja manželka si s Radarom zabehla svoj úplne prvý súťažný ženský beh. Tomáš & Jaruš, ďakujem, že ste prišli s projektom Zberu medailí a pevne verím, že v nadchádzajúcej bežeckej sezóne zodvihne z gauča veľa nových bežcov.

Tomáš

Beh ma veľa naučil – stanoviť si ciele, pracovať na sebe, prekonať prekážky a nevzdať to. Zároveň mi dal veľa príležitostí spoznať skvelé miesta, posunúť svoje limity a stretnúť úžasných a pozitívne naladených ľudí, ako sú nadšenci projektu ZBER MEDAILÍ s RADARom. Atmosféru a zábavu každého podujatia cítiť už v prípravách – pri nábore štartujúcich, príprave balíčkov a medailí. Prípravy striedajú WhatsApp správy, kde, kedy a s kým sa vidíme na štarte jednotlivých behov, aby sa stihli potvrdiť registrácie. Na behu si to ideme všetci užiť – objaví sa úsmev na tvárach zúčastnených, zachváti nás radosť, že sme spolu a že sme v poriadku a môžeme zimprovizovať videá a fotky. To, že sa oplatí postaviť na štart, deklarujeme v tričkách „makačov“ s vlastnými menami. V cieli sa vyčerpaní a vysmiati potešíme zo seba, z cien, časov a úspechov každého jednotlivca v podobe medaily. Teším sa na podujatia a miesta, ktoré si získali pevné miesto aj v mojom bežeckom kalendári, ako aj v rámci projektu ZBER MEDAILÍ. Jaruš a Tomáš - ste úžasní a patrí vám vďaka za to, čo robíte, každé podujatie je vďaka vám jedinečné.
Teším sa na vás aj tento rok.

Ivan

Ja som bežal Retro run a UCR. Okrem toho som sa zúčastnil aj iných behov, ale ako „Radar bežec“ som mal motiváciu a zábavu navyše, keďže som sa mohol porovnať s kolegami a v oboch behoch som dorazil do cieľa ako prvý. Celý projekt hodnotím veeeľmi pozitívne, rovnako tak aj dvoch stálych bežcov a ich komunikáciu a organizáciu pred každým jedným pretekom. Družstvá boli super zložené a zábava bola pred pretekmi aj po nich. A tie baličky boli parádne naložené! Ďakujem ešte raz, že som si mohol zbierať medaily s Radarom a teším sa na ďalšiu sezónu.

Zuzana

Na projekt Zber medailí s Radarom mám veľmi príjemné bežecké spomienky. Musím sa priznať, že ráno pred behom ma chytili drobné obavy z toho, či to dobre zabehnem, veď tam vlastne nikoho ani nepoznám. No obavy ma rýchlo prešli, keď som zistila, aká prijemná a vtipná bežecká partia sme sa tam stretli. Jaruš z Radaru je veľmi milá osôbka, všetko dobre zorganizovala, odkomunikovala, prihlásila nás na preteky, pripravila pre nás tričká aj s parádnymi balíčkami. My bežci sme sa nemuseli o nič starať, iba dobre zabehnúť. Beh Ivanská 5 a pol bol tiež dobre zorganizovaný, trať viedla cez pekné prostredie Ivanského jazera a ja dúfam, že najbližší rok sa tohto behu zúčastním znovu.

Jana

Zber medailí je výborný motivačný projekt aj pre bežcov, ktorí nie vždy dosiahli až na stupeň víťazov. Ak chceš spoznať ľudí s rovnakou záľubou, je to príležitosť na zoznámenie. Výborná organizácia aj atmosféra počas celého projektu, ešte lepšia komunikácia s bežcami, flexibilita a vždy dobrá nálada. Väčšinou sa Zber medailí zúčastňuje najpopulárnejších behov s veľkou účasťou. Benefity, ktoré ponúkal, boli vítané. Mne sa páčia najviac tie, ktoré by sa dali označiť ako zero waste, t. j. vzorky džúsov, tyčiniek, džemov, bio produkty, ale aj pracie prostriedky, ale aj vstupenky na športoviská. Ak má človek záujem, môže ísť a využiť benefit, ak nie, nič sa nevyhadzuje do odpadu. Ja, ako bežec, ktorý sa pomerne často a rád zúčastňuje bežeckých pretekov, veľmi oceňujem, že nemusím občas platiť štartovné. Väzím si, že ste ma vybrali a môžem si niektoré preteky odbehnúť vo vašom RADAR tričku.

Ramon

Konečne som sa cítil byť sponzorovaný, resp. že patrím pod nejakú značku. Človek hlavne behá sám pre seba a ja aj sám. Ale zistil som, že ak má na preteku zázemie s ľuďmi podobnej mentality, tak je to veľmi pozitívna časť behu. Navyše dobiehačky, doťahovačky, kecačky a podporovačky počas samotného behu prídu veľakrát vhod. S tímom Radaru som si zabehol Račiansku desiatku. Potom, už nie priamo v rámci Zberu medailí, ale sólo, som sa zúčastnil zopár behov, kde som sa opäť stretol nielen s Jaruš s Tomášom, ale aj s predošlými účastníkmi Zberu medailí, a v závere sezóny sme už boli, hmm... komunita? Bolo fajn vidieť, ako si ľudia s radosťou obliekajú tričko Zber medailí. No a za mňa ešte vždy potešili cukríky v stánku Radaru, z ktorých som si zakaždým zobral jeden - dva do vačku na beh ako boostre. Keďže štartovné nebýva zadarmo, keď sa za sezónu zúčastníš viacerých pretekov, vie to nabúrať rozpočet. Preto uhradené štartovné Radarom určite potešilo, ako aj balíček cien. Myslím, že som ich do posledného kusu zužitkoval. Tí, čo sa zúčastňujú pretekov, to robia sčasti aj kvôli medailám, ktoré neskôr pripomínajú ten ktorý beh. Čiže unikátna medaila Zberu medailí hrdo visí medzi ostatnými. Postarané bolo o nás ukážkovo, rád sa s vami rád stretnem aj v ďalšej sezóne (ak zdravie dovolí behať). A verím, že radi uvidíte aj vy mňa!

Veríme, že slová našich fantastických bežcov vás presvedčili o tom, že jediné, čo môžete, je získať. Získať nových priateľov, príjemné spomienky a nevšedný zážitok. Našich minuloročných zberačov týmto pozdravujeme a ďakujeme im za krásnu spätnú väzbu. Vaše pozitívne sa povzbudivé slová sú pre nás obrovskou motiváciou, prečo so Zberom medailí nielen pokračovať, ale tiež ho vylepšiť, posúvať dopredu a vytvoriť v ňom priestor pre ešte viac bežcov. Ďakujeme a tešíme sa do skorého videnia.