Kto iný by vám lepšie sprostredkoval atmosféru a spomienky na minuloročný zber, ak nie naši skvelí tímoví bežci?

Ak stále váhate, či sa prihlásiť alebo neprihlásiť, ak máte obavy z toho, ako by to celé prebiehalo, a nie ste si istý, na akých ľudí natrafíte, ak máte v hlave viac otázok ako odpovedí a neviete si predstaviť, ako to v našom tíme v praxi vyzerá, veríme, že nasledujúce riadky vás presvedčia. Pred spustením druhého ročníka sme oslovili našich minuloročných tímových bežcov, aby sa podelili o svoje pocity, dojmy a spomienky na Zber medailí s Radarom. Sprostredkúvame vám ich tak, ako k nám prišli mailom.

Vanessa

Pamätám sa, ako som našla letáčik o Zbere medailí v mojom štartovom balíčku niektorého z bratislavských behov. Možnosť behať so skupinkou nadšencov ma ihneď oslovila a ešte v ten deň som vyplnila prihlášku na webovej stránke podľa inštrukcií na letáku. Behala som už pár rokov, ale nikdy som nebola súčasťou tímu. Túto možnosť som dostala až s Radarom. Na beh, na ktorý som bola pôvodne vyžrebovaná, som sa pre zdravotné problémy nedostala. O to viac ma potešil prístup Jaruš a Tomáša, ktorí nemali problém s tým, že sa k tímu pridám po doliečení. Vyšlo to na prekážkový beh, na ktorý by som sama nikdy nemala odvahu! Bola som jediná žena v sprievode mužov, ktorým veľmi ďakujem za podporu a perfektný pocit, keď sme spoločne prebehli cieľom. Ako spomienka na môj prvý tím mi ostal radarácky dres s vlastným menom, naďalej ho hrdo nosím aj na iné preteky, krásna medaila a taška plná darčekov. Magazínu Radar veľmi ďakujem za túto príležitosť!

Michal

Začnem tak že Zber Medailí rozbúchal moje bežecké srdce. Začalo sa to v apríli, kedy som odovzdal svoju prihlášku a lajkol si Facebook Zber Medailí s Radarom. Čakal som na telefonát, či ma oslovíte. Ten prišiel v nedeľu s pozvánkou hneď na budúci víkend a nie na jeden beh, ale na trojicu behov behom cca 24 hodín! Súhlasil som a bol to najlepší bežecký víkend, aký som zažil. Jaruš všetko zorganizovala (registráciu na beh aj vyzdvihnutie štartovného čísla) a zoznámil som sa s novými bežcami. Ako bonus (okrem štartovného behov) som po behu získal veľký balíček s cenami a športové tričko. Navyše som doma spravil také promo, že aj moja manželka si s Radarom zabehla svoj úplne prvý súťažný ženský beh. Tomáš & Jaruš, ďakujem, že ste prišli s projektom Zberu medailí a pevne verím, že v nadchádzajúcej bežeckej sezóne zodvihne z gauča veľa nových bežcov. J

Tomáš

Beh ma veľa naučil – stanoviť si ciele, pracovať na sebe, prekonať prekážky a nevzdať to. Zároveň mi dal veľa príležitostí spoznať skvelé miesta, posunúť svoje limity a stretnúť úžasných a pozitívne naladených ľudí, ako sú nadšenci projektu ZBER MEDAILÍ s RADARom. Atmosféru a zábavu každého podujatia cítiť už v prípravách – pri nábore štartujúcich, príprave balíčkov a medailí. Prípravy striedajú WhatsApp správy, kde, kedy a s kým sa vidíme na štarte jednotlivých behov, aby sa stihli potvrdiť registrácie. Na behu si to ideme všetci užiť – objaví sa úsmev na tvárach zúčastnených, zachváti nás radosť, že sme spolu a že sme v poriadku a môžeme zimprovizovať videá a fotky. To, že sa oplatí postaviť na štart, deklarujeme v tričkách „makačov“ s vlastnými menami. V cieli sa vyčerpaní a vysmiati potešíme zo seba, z cien, časov a úspechov každého jednotlivca v podobe medaily. Teším sa na podujatia a miesta, ktoré si získali pevné miesto aj v mojom bežeckom kalendári, ako aj v rámci projektu ZBER MEDAILÍ. Jaruš a Tomáš - ste úžasní a patrí vám vďaka za to, čo robíte, každé podujatie je vďaka vám jedinečné.