Zber medailí tentoraz symbolicky odštartujeme na Partizánskej lúke!

 

V nedeľu 31.3.2019 bude symbolicky otvorená bežecká sezóna na najstaršej celoročne značenej bežeckej trase v Bratislave na Partizánskej lúke.

 

Príďte si otestovať svoju bežeckú formu na začiatku sezóny a poradiť sa trénermi o najvhodnejšom tréningu. Taping pre každého bežca zadarmo priamo na mieste!

Štart a cieľ všetkých behov je pri amfiteátri. Začína sa o 9:45 spoločnou rozcvičkou, ktorú povedie Gabriel Švajda. O 10:00 sa pod štartový oblúk postavia prví, najmladší bežci do 10 rokov, ktorí si zabehnú 500 m lesnú trať. Nasledovať  bežci do 15 rokov, ktorých čaká trať dlhá 1500 m.

Po dobehnutí všetkých detí do cieľa, budú postupne odštartované kategórie cestný beh na 10 km, potom beh na 5 km a na záver odštartujú pretekári v kategórii Nordic Walking. Cestné behy sa pobežia po nanovo označenej Intersport polmaratónovej trati.

Pre bežcov cestného behu na 10 km bude zabezpečená voda na 5. kilometri. Pre walkerov je pripravená trať dlhá 5 km po lesných chodníčkoch a pretekať budú podľa pravidiel International Nordic Walking Association.

Ocenení budú traja najrýchlejší v každej kategórií medailou a vecnými cenami. Pre všetkých bežcov bude v cieli zabezpečené občerstvenie vo forme teplého čaju a tyčinky. Každý účastník si môže v cieli vytlačiť diplom. Partnerom tapingu je Fyzio klinik a bežeckých trénerov privedie Run For Fun. Partnerom motorových vozidiel je Autopolis a ceny pre víťazov venuje Avita a Eleven.

V spolupráci s nadáciou Filantropia bude venovaný výťažok zo štartovného každého bežca Špeciálnej základnej škole ZŠ Halková pre žiakov s autizmom na učebné pomôcky.

Prispejte aj vy, svojou účasťou! Registrácie prebieha na stránke www.behsity.sk