Po prvom úspešnom ročníku sme v nedeľu 31. marca odštartovali tohtoročný Zber medailí.

Zber medailí začal na Otvorení bežeckej sezóny 2019
Po prvom úspešnom ročníku sme v nedeľu 31. marca odštartovali tohtoročný Zber medailí.

Hoci minulý rok sme s našim tímom absolvovali trinásť behov, počas tejto sezóny ich na náš zoznam ešte niekoľko pribudne. Sme veľmi radi, že medzi novými bežeckými akciami, ktoré sú súčasťou nášho projektu, bolo aj Otvorenie bežeckej sezóny, s ktorým sme mohli symbolicky otvoriť aj Zber medailí 2019. Podujatie sa konalo už tradične v krásnom prostredí Železnej studničky. Počasie vyšlo na jednotku, hoci ráno bolo chladné, táto športová nedeľa sa postupne menila na príjemne teplý jarný deň. Organizátorom nič nebránilo v tom, aby spolu s partnermi, ktorí sa postarali o sprievodný program, ceny či občerstvenie účastníkov, odštartovali tento bežecký event. A dopadol na jednotku!

Šťastná trinástka
Minulý rok sme Zber medailí uzatvárali trinástym behom a tento rok sme ho otvárali s trinásťčlenným tímom. Vďaka tomu, že sme zaviedli novinku v podobe tímovej výzvy, do ktorej sa môže zapojiť ešte viac bežcov a pridať sa k nášmu tímu, sa medzi nami ocitli nielen nové tváre, ale aj naši minuloroční „veteráni“.  Pri prvom behu na zozname Zberu medailí  sa počet členov nášho tímu ustálil na čísle 13, ale s každým ďalším bežeckým podujatím sa bude ich počet zvyšovať. Je to z toho dôvodu, že na každý beh prijímame nielen nových členov do nášho tímu, ale v rámci tímovej výzvy s nami pobežia aj naši tímoví zberači, ktorí sú v hre o špeciálne ocenenia. Sme veľmi zvedaví, koľko nás bude na našom finálnom behu, ktorým je Vajnorský Minimaraton.    
                       
Rodinná atmosféra
Tak ako celý minulý ročník Zberu medailí sa aj náš prvý beh a tímové stretnutie niesli v priateľskej a rodinnej atmosfére. Postretávali sme naše minuloročné tváre, spoznali sme sa aj s novými členmi nášho tmu a s mnohými z nich sa budeme stretávať počas celej bežeckej sezóny.  Začiatky bývajú niekedy náročné, ale o našich zberačov medailí bolo výborne postarané. V našom stánku si každý bežec mohol bezpečne odložiť svoje osobné veci, doplniť energiu, pre všetkých máme vždy pripravený hroznový cukor, pitný režim, leukoplasty... všetko, aby mali členovia nášho tímu čo najvyšší komfort a mohli sa plne sústrediť na čo najlepší výkon. Každý dostal svoje tímové tričko, v ktorom sa mohol hrdo postaviť na štart. Tímová podpora nie je na zahodenie ani na trati, keď sa vám počas behu stretne pohľad s niektorým tímovým spolubojovníkom a nepatrným gestom či úsmevom vás povzbudí k lepšiemu výsledku.

Odmena stojí za to
V cieli na našich bežcov čakala zaslúžená odmena. Každý, kto úspešne prebehol cieľovou páskou, získal našu krásnu tímovú medailu. Bežci, ktorí sa do nášho tímu dostali prostredníctvom losovania,
získali okrem trička, medaily a uhradenia štartovného aj špeciálny balíček plný krásnych cien od partnerov projektu. Ostatní, ktorí využili možnosť stať sa tímovým zberačom, a teda do tímu sa dostali automaticky, súťažia ďalej o krásne a hodnotné ceny. Na konci Zberu medailí totiž odmeníme až pätnástich tímových zberačov a ceny rozhodne stoja za to. Malým bonusom pre všetkých bola sladká odmena v podobe domácich a s láskou napečených sušienok, ktoré doplnili energiu po skvelých bežeckých výkonoch.

Ďakujeme a ideme ďalej
Otvorenie bežeckej sezóny 2019 bol skvelý štart aj nášho Zberu medailí. Ďakujeme organizátorom a blahoželáme k výbornej atmosfére, skvelej organizácii a zaujímavému programu. V kombinácii s behom v krásnom prostredí Železnej studničky, ukážkovým jarným počasím a skvelými ľuďmi okolo, to bola mimoriadne vydarená športová akcia. My sa však už teraz tešíme na ďalšie! Už o pár dní sa Zber medailí presunie na ČSOB Bratislava Marathon, kde sa na štarty v rôznych kategóriách postaví až 18 bežcov nášho tímu...možno aj viac.  Pre všetkých je opäť pripravená kompletná podpora, medaily, tričká, krásne ceny a hlavne nezameniteľná tímová atmosféra.

Milí bežci, ak vás Zber medailí zaujal a radi by ste sa stali súčasťou nášho tímu aj vy, ešte stále máte príležitosť! Vyplňte svoju prihlášku na www.zbermedaili.sk a pridajte sa k nám. Stále nemáme plne obsadené kapacity tímových zberačov, ktorí súťažia o hodnotné ceny a máme tiež voľné miesta na jednotlivé behy až do konca sezóny. Všetky podstatné informácie nájdete na www.zbermedaili.sk.