Sme najlepší tím na svete!Zber medailí na Národnom behu Devín Bratislava

V nedeľu 14.4. sa konal už 72. ročník historického národného behu Devín Bratislava. Zber medailí a tím magazínu Radar na ňom, samozrejme, nemohol chýbať a opäť sme nazbierali slušnú zbierku medailí.

Dážď nás nezatavil

Ani chladné a sychravé počasie neodradilo tisícky bežcov od toho, aby sa postavili na štart už kultového behu. Začína tradične rovno pod hradom Devín a jeho trasa končí v cieli na Hviezdoslavovom námestí, kam v nedeľu dobehlo viac ako 6000 bežcov. Medzi nimi vo svojich tímových tričkách Zberu medailí bežalo až 22 členov nášho skvelého tímu. Sme nadšení, že sa rozrastáme, a do našej športovej partie pribúda stále viac a viac nielen skvelých bežcov, ale aj výnimočných, priateľských a veselých ľudí. Keďže ráno teplomer neukazoval ani len dvojciferné číslo, hriať nás mohla len tímová podpora a veselá nálada. Pred každým behom sa už tradične zoznamujeme s novými členmi v tíme a inak tomu nebolo ani tentoraz. Rozdali sme štartovacie čísla, nové tímové tričká a za stáleho drkotania zubov (J) sme sa postupne vybrali na autobus, ktorý nás vyviezol až k Devínu.

Medzi tisíckami bežcov nebolo jednoduché sa nájsť a stretnúť v plnom počte, ale aspoň väčšina tímu si dala spoločnú rozcvičku, navzájom sa podporili, odfotili a určite aj motivovali k čo najlepšiemu výkonu. S blížiacim sa štartom sa zdalo, že počasie sa nechystá umúdriť a tisícky bežcov pripravených na beh, pokropil studený aprílový dážď. Presne o 10:00 ich výstrel z dela odštartoval a začal takmer dvanásťkilometrovú bežeckú púť. Našťastie mraky po chvíľke ustúpili, pršať prestalo a bežci si mohli vychutnávať jedinečnú trať a atmosféru behu.

Zaslúžená odmena!

Postupne do cieľa začali dobiehať prví vytrvalci a medzi nimi aj naši zberači medailí, ktorí tak ukoristili ďalší cenný kov do svojej zbierky. Hoci deň začal usmokleným počasím, teplota stúpala len pomaly, hneď ako sa pri našom stánku začali zbierať dobehnutí bežci, veselá nálada stúpala veľmi rýchlo. Vzájomné blahoželanie, vymieňanie si dojmov, zážitkov, spoločné fotky a video, opäť vytvorili srdečnú a rodinnú atmosféru. Však odmenou nebol len dobrý pocit zo športového výkonu, vzájomné uznanie, milé spomienky a veselé stretnutie. Okrem medaily z behu, na našich tímových bežcov čakala aj špeciálna tímová medaila a balíčky od magazínu Radar a partnerov Zberu medailí. Bol to tretí beh Zberu medailí a už sa stáva tradičnou aj jeho sladká bodka v podobe domácich koláčikov od šéfredaktorky. Naši bežci si na nich s radosťou pochutnávajú a dopĺňajú vynaloženú energiu.

Najlepší tím na svete J

Z bežeckých nadšencov, ktorí sa stretli pod vlajkou červeno čierneho loga Zberu medailí sa veľmi rýchlo stáva skvelá partia. V našom tíme sa stretli ľudia, ktorí napriek tomu, že každý z nich je iný, sú úžasní a veselí ľudia, ktorým skutočne nechýba tímový duch. Veľmi rýchlo si k sebe našli cestu, našli spoločnú reč, a preto si navzájom dávajú skvelú tímovú podporu. Aj my, v redakcii Radaru sa snažíme o našich bežcov starať čo najlepšie. Preto pre nich máme vždy nielen slovné povzbudenie, ale aj maličkosti, ktoré im celý zážitok spríjemnia. Niečo na pitie, niečo na zahryznutie, hroznový cukor pred štartom, leukoplasty, staráme sa tiež o to, aby boli ich cenné veci v bezpečí, kým sú na trati... Skrátka chceme, aby sa naši bežci mali ako vo vatičke! Veríme, že sa k nám vracajú aj na ďalšie behy preto, že sa im v tíme Radaru páči. Kto by sa k nám chcel pridať, zažiť skutočne jedinečnú atmosféru s výnimočnými ľuďmi, byť súčasťou veselého tímu, získať nové spomienky zážitky a snáď aj priateľov ešte stále má možnosť sa k nám pridať. Registrovať sa môžete na www.magazinradar.sk.
Viac fotografií nájdete na našom facebooku:  magazinradar