Náš posledný aprílový beh sme odštartovali v Rači v Knižkovej doline

Hoci počasie bolo zrána veterné a chvíľami to vyzeralo, že na trati aj zmokneme, nakoniec to bolo naopak a počas behu sme sa všetci opálili. Ideálne počasie na beh, jedinečná trať, skvelá organizácia a od rána veselá nálada boli predzvesťou výnimočného športového dňa. A bolo to naozaj tak! Náš tím sa opäť rozrástol o nových členov a spolu sa na štart postavilo celkom 17 bežcov v našich tímových tričkách, z toho dvaja sa odhodlali na polmaratón. Trať Račianskej desiatky je naozaj krásna, trošku crossová, tiahne sa popri vinohradoch, ale jej súčasťou je aj niekoľko stúpaní, ktoré preveria kondičku aj pevnú vôľu viacerých bežcov. Ani zvládnuť desaťkilometrovú trať nebolo jednoduché a polmaratónci ju museli absolvovať dvakrát. Však vďaka skvelej atmosfére, motivácii a tímovej podpore sa všetci bežci, vrátane našich zberačov, vrátili šťastlivo do cieľa a patrí im zaslúžený obdiv. Samozrejme, neostali bez odmeny. Okrem „račianskej“ medaily dostali aj tú našu tímovú a tiež balíček plný cien od Radaru a partnerov Zberu medailí.

Výnimočné momenty

Tentoraz sa o jeden z nich postarala naša tímová zberačka Vladimíra Tehlárová alias Vladuš, ktorá sa umiestnila tretia vo svojej kategórii! Keďže priebežné výsledky sme nesledovali, pri vyhlasovaní to bolo pre všetkých velikánske prekvapenie. Nečakala to ani Vlaďa, ktorá je z Nitry, a skôr ako sa výsledky vyhlásili, bola už na ceste domov. Neužila si teda výstup na bedňu, ale jej krásny pohár a cena od organizátorov sa čoskoro dostane do jej rúk! Touto cestou jej blahoželáme a celý tím je na ňu hrdý! Ďalšie prekvapenie si vychutnal jeden z našich bežcov Ivan, ktorý nedávno oslávil svoje narodeniny. Keďže všetci zberači sú už jednou veľkou rodinou, Ivana čakala okrem tradičnej sladkej bodky v podobe domácich keksíkov, aj malá narodeninová torta. Sme radi, že sa nám ho podarilo príjemne prekvapiť a prajeme, aby mu slúžilo zdravíčko a nabehal ešte veľa veľa kilometrov.

Bláznivý mesiac je za nami

Aprílové behy sme v Rači ukončili. Prvý mesiac bol veselý, bol to skvelý štart a rozbeh nášho Zberu a veríme, že ďalšie budú rovnako skvelé, ak nie lepšie. V máji nás čakajú iba dva spoločné behy, ale naši bežci sa oddychovať rozhodne nechystajú. Mnohí z nich plánujú účasť na viacerých ďalších bežeckých podujatiach. Zber medailí pokračuje 1.5. na Ivanskej 5 a polke a 18.5. na Retro run-e. Tešíme sa!