Tieto triky vám pomôžu. Vyskúšajte ich!

Pri pohľade na fľašu medu nik nedokáže povedať, či je pravý alebo nie. Rôzna môže byť nielen jeho farba, ale aj hustota, a stále to nemusí znamenať, že je zlý. Žltkastá až hnedočierna farba závisí napríklad od toho, kde a z akých kvetov pochádza nektár. Med môže byť tekutý alebo aj tuhý, či dokonca skryštalizovaný. Možno práve preto, že je na pohľad nemožné určiť jeho skutočnú kvalitu, patrí med k najviac fľašovaným produktom.

  1. Cena a etiketa

Prvým indikátorom nepravého medu môže byť podozrivo nízka cena. Napriek tomu si niektoré veľké reťazce môžu z času na čas dovoliť ponúknuť za akciovú cenu aj kvalitné domáce produkty, preto sa nemusíte báť, že čo je práve lacnejšie, musí byť zlé. Pátrajte ďalej. Na etikete by mala byť jasne uvedená krajina pôvodu. Ak to tak nie je, môže to byť podozrivé, rovnako ako keď na etikete chýba zloženie. Výrobca musí podľa slovenských aj európskych predpisov uvádzať zloženie výrobku. Pozrite si, či ide o prírodný med alebo obsahuje ďalšie prísady. Ak zloženie na etikete chýba, radšej sa obzrite po inom výrobku.

  1. Chuť

Aj pančovaný med je sladký, ale pravý prírodný med začne po chvíli na jazyku mierne bodať, budete mať pocit jemného pálenia, pichania a pri prehĺtaní vás v hrdle dokonca trochu zaškriabe. Falošný med vám toto nespôsobí.

  1. Med a voda

Do pohára dajte teplý čaj alebo vodu, lyžičkou pustite z výšky med a pozorujte, čo spraví po dopade na dno. Ak dopadne nerozpustený a musíte ho rozpustiť miešaním, ide o pravý med. Ak sa po ceste pohárom rozpustí sám, tak je to med falšovaný.

  1. Atrament a jód

Naše babičky si zvykli overovať pravosť medu pomocou atramentového pera. Postup bol jednoduchý. Hrot pera ponorený do falšovaného medu spôsobil jeho sfarbenie domodra, no pravému medu neublížil. Dnes sa už také atramentové perá dajú kúpiť len veľmi ťažko, ale test s jódovou tinktúrou má podobný efekt. V malom hrnčeku povaríme lyžicu medu spolu s lyžicou vody. Po vychladnutí pridáme do roztoku kvapku jódovej tinktúry. Ak tekutina stmavne, je to dôkaz, že med je falšovaný.

  1. Kryštalizácia

Pravý prírodný med po istom čase začne kryštalizovať. Bude hustejší, tvrdší, začnú sa tvoriť kryštáliky a bude sa ťažšie naberať. To je dobre. Do tekutej formy ho môžete vrátiť varením v hrnci s teplou vodou, ale aby sa v mede zachovali všetky zdravé látky, nikdy by nemal dosiahnuť bod varu! Zohrievajte ho radšej veľmi pomaly. Falošný med vám aj po čase zostane v tekutej forme podobne ako sirup.

  1. Karamelizácia

Naberte zopár lyžíc práve kúpeného medu, dajte do misky a vložte ju na chvíľu do mikrovlnky. Prírodný med by mal skaramelizovať. Ak ho počas výroby upravovali, v mikrovlnke sa naplní množstvom malých i väčších bubliniek.

  1. Pravý med nie je lepkavý

Namočte si prst do medu a potom ho chvíľu trite o druhý prst. Prírodný pravý med sa vám vpije do pokožky. Ak vám však zostanú lepkavé prsty, znamená to, že med obsahuje umelé sladidlá alebo cukor.

  1. Papierový test

Na čistý papier kvapnite pár kvapiek medu. Ak papier nezačne med prepúšťať, ide o pravý med. Falošný med s prísadami začne po chvíli prenikať cez papier, pretože obsahuje okrem iného aj vodu.

  1. Chlieb či vajíčka

Či med obsahuje vodu, zistíte aj pomocou chleba. Natrite trošku medu na krajec a počkajte. Ak stvrdne, med je pravý. Med s prísadami a s vodou povrch chleba iba zmäkčí. Na pomoc si môžete vziať aj vajíčko. Zmiešajte surový vaječný žĺtok s malým množstvom medu. Ak ide o pravý prírodný med, žĺtka budú vyzerať podobne, ako keď ich uvaríte.

  1. Pomocníci mravce

Prírodu neoklamete. Vedeli ste o tom, že mravce sa vyhýbajú prírodnému medu, ktorý vyrobili naozaj usilovné včeličky? Je to tak. Preto ak máte niekde malé mravenisko, kvapnite na zem trochu medu. Ak priláka mravce, určite to nie je čistý prírodný med. Ak ho mravce, naopak, obchádzajú, máte pravý med.

Hoci rád a trikov, ako rozpoznať pravý med od toho pančovaného, existuje dosť, asi najjednoduchšie a najspoľahlivejšie je nájsť si vo svojom okolí poctivého domáceho včelára. Vždy budete vedieť, čo máte na tanieri či v koláčoch, a podporíte tiež lokálnych výrobcov.