Aké sú ich účinky na naše telo a myseľ?

Ak sa chceme rozprávať o pozitívnych účinkoch spomenutých pochutín, musíme mať na pamäti, že ich pripisujeme len pravej čokoláde a pravému čaju. Čokoláda s minimálnym podielom kakaovej zložky, zato s vysokým obsahom stuženého tuku či palmového oleja, rozhodne nemá taký vplyv na naše zdravie. Rovnako ak sa bavíme o účinkoch čaju, máme na mysli čaje z čajovníka. Hoci bylinné čaje sú zdraviu prospešné tiež, a dočítate sa o nich v rubrike Zdravie, nepatria medzi čaje v pravom slova zmysle. Čo znamená pravá čokoláda a pravý čaj, sa podrobne dozviete v ďalšom článku. O ich blahodarných účinkoch, ktorých zoznam je takmer nekončiaci, dnes už pochybuje málokto.

Liečivá šálka čaju

Horúci nápoj, ktorý mnohí uprednostňujú dokonca pred kávou alebo si ho doprajú aspoň raz za deň, nám skutočne prospieva.

Zuby, pokožka, žalúdok

Antimikrobiálne účinky čaju zabraňujú vzniku zubného kazu a zápachu ústnej dutiny zapríčinenému baktériami. Čaj je naozaj výborným prírodným zdrojom fluoridov, ktoré sa nachádzajú vo vode a pridávajú sa do zubných pást, pretože zosilňujú zubnú sklovinu. Znižuje tvorbu zubného povlaku. Čajovník je bohatým zdrojom fluoridov, pretože ich cez korene vstrebáva zo zeme. Detoxikačné účinky antioxidantov z čaju podporujú regeneráciu a opravu buniek a chránia pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi. Čaj pozostáva predovšetkým z vody, preto napriek prítomnosti kofeínu pôsobí hydratačne. Čaj, najmä oolong, sa už dlho uplatňuje ako digestívum po jedle. Mimoriadne vhodný na trávenie je Pu-erh, lebo má probiotické účinky a predpokladá sa, že podporuje spaľovanie tukov. Zelený zasa podporuje metabolizmus a spaľovanie kalórií.

Zbaví stresu a povzbudí myseľ

Čaj významne pôsobí proti stresu. Jedinečná aminokyselina L-teanín, ktorá zintenzívňuje v mozgu vlny alfa, upokojuje myseľ a v kombinácii s kofeínom podporuje zdravie mozgu a zlepšuje kognitívnu výkonnosť. Odporúča sa najmä zelený a biely, ktoré obsahujú viac antioxidantov ako čierny čaj a oolong. Kofeín v čaji stimuluje nervový systém. Táto zlúčenina preniká z koreňov čajovníka do nových pukov a vieme, že odpudzuje hmyz. V prepočte na sušinu má čaj rovnaký obsah kofeínu ako káva. Polyfenoly čaju, čiže taníny, však regulujú a spomaľujú uvoľňovanie kofeínu, preto človek zostáva čulý oveľa dlhšie.

Pomáha srdcu

Polyfenoly čaju pozostávajú z flavonoidných antioxidantov a neutralizujú toxické a mutačné pôsobenie voľných radikálov, pričom bránia vzniku rakoviny. Flavonoidy čaju chránia aj srdce pred kardiovaskulárnym ochorením. Pri konzumácii zeleného čaju sa významne znižuje riziko vysokého krvného tlaku. Štúdia uskutočnená na 1674 ženách v Saudskej Arábii ukázala, že konzumentky čaju boli o 19 % menej náchylné na kardiovaskulárne choroby ako ženy, ktoré čaj nepili. V Holandsku bolo 806 mužov, ktorí konzumovali veľké dávky katechínov (druh flavonoidov) o 51 % menej náchylných na zlyhanie srdca v priebehu 10 rokov v porovnaní z mužmi, ktorí prijímali malé dávky.

Kráľ je zelený

V zelenom čaji sa nachádza množstvo prospešných látok, ktoré z neho robia zázračný nápoj. Catechin, nazývaný aj tanín, je bioflavonoid, ktorý má antibakteriálne aj antioxidačné účinky. Zamedzuje rastu rakovinotvorných buniek, znižuje hladinu cholesterolu v tele, čistí upchaté cievy a tepny a tým umožňuje hladký prietok krvi. Niektoré štúdie preukázali, že catechin môže pomáhať predchádzať mŕtviciam, srdcovým infarktom, krvným zrazeninám, a dokonca srdcovým ochoreniam. Čajové lístky produkujú catechin, aby sa chránili pred ultrafialovým žiarením. Obsahujú ho všetky japonské čaje, najviac však tie, ktoré sú pestované na priamom slnečnom svetle. Táto látka sa najlepšie uvoľňuje vo vode pri teplote okolo 75 – 80 °C.

Odstraňovanie voľných radikálov

Voľné radikály sú silným oxidačným činiteľom v tele, spôsobujú mnoho chorôb, medzi nimi aj starnutie a tvorbu vrások. Vznikajú pri vystavovaní sa ultrafialovému žiareniu a tiež pri starnutí, fajčení a pri prílišnom pití alkoholu. Ak chcete odstrániť voľné radikály, ktoré sa vo vašom tele vytvárajú, jedzte potraviny, ktoré majú silný antioxidačný účinok. Medzi dobre známe antioxidanty patria catechin a vitamín C. Ich zdrojom sú japonské zelené čaje.

Redukcia cholesterolu

Je známe, že prílišné množstvo cholesterolu spôsobuje artrózu, srdcové záchvaty a mŕtvicu. Ale nie všetky druhy cholesterolu škodia zdraviu. HDL cholesterol má pozitívne účinky na zdravie človeka, zatiaľ čo LDL cholesterol zdraviu škodí. Príliš veľa LDL cholesterolu môže spôsobiť v tele okysličovanie buniek, čo vedie k artróze. Catechin, ktorý je obsiahnutý v čajoch, zabraňuje vytváraniu škodlivého LDL cholesterolu, a preto je vhodnou prevenciou proti artróze, okrem toho ale pomáha zvyšovať obsah zdraviu prospešného HDL cholesterolu v tele. Mnohé štúdie tiež dokázali, že pitie čajov obsahujúcich catechin podporuje spaľovanie energie u ľudí aj u zvierat. Tiež redukuje tuky v tele a zažívacom systéme. Je dokázané, že catechin pohlcuje škodlivé látky v pečeni a podporuje metabolizmus.

Nemusíte odolať pokušeniu

Horká čokoláda je plná antioxidantov. Už v päťdesiatich gramoch 70 %-nej čokolády je ich toľko, ako v dvoch šálkach zeleného čaju. Antioxidanty sú pre naše telo prínosom, pretože chránia pokožku, oči, mozog a aj ďalšie orgány pred starnutím.

Zaručí dobrú náladu

Už v stredoveku odporúčali lekári čokoládu ako liek proti zlej nálade. Obsahuje totiž látky, ktoré pôsobia pozitívne na nervový systém, a to hlavne vďaka teobromínu, fenylalanínu a flavonoidom.Tieto látky pôsobia stimulujúco a podporujú rovnováhu dôležitých hormónov v mozgu, najmä serotonínu, a preto čokoláda pôsobí ako antidepresívum. Horká čokoláda je bohatým zdrojom horčíka. Tento stopový prvok je dôležitý pre aktivitu mnohých enzýmov v tele, uvoľňuje napätie a znižuje nervovosvalovú dráždivosť, zmierňuje kŕče, pôsobí proti stresu, zlepšuje pamäť i spánok.

Na vysoký krvný tlak a podporu imunity

Nie je celkom vysvetlené, akým spôsobom pôsobí horká čokoláda na znižovanie vysokého krvného tlaku i cholesterolu v krvi. Zrejme je to pre vysoký obsah antioxidantov, ktoré obsahuje čokoláda s vysokým podielom kakaa. Švédska štúdia na pacientoch po infarkte preukázala pozitívny vplyv konzumácie čokolády na dĺžku prežitia. Aj tu však platí, že užívať tento liek treba s mierou a zjesť najviac 50 g čokolády denne. Obsah antioxidantov v čokoláde je prínosom aj pre imunitné procesy v organizme. Polyfenoly pomáhajú chrániť pred nachladnutím. Pozitívny vplyv čokolády na znižovanie stresu tiež prispieva k lepšej imunite a odolnosti proti bežným virózam.

Liek proti kašľu aj infarktu

Teobromín je látka, ktorá zaujala vedcov pri výskume jej vplyvu na kašeľ. Porovnávali pôsobenie teobromínu a kodeínu – lieku, ktorý tlmí dráždivý kašeľ, no má aj mnoho nežiadúcich účinkov a spôsobuje ospalosť. Teobromín, ktorý obsahujú plody kakaovníka a je podobný kofeínu, sa ukázal ako účinný na tlmenie kašľa a zároveň bez škodlivého vplyvu na srdce, cievy a centrálnu nervovú sústavu. Výsledky mnohých výskumov dokazujú, že čokoláda skutočne ochraňuje srdce a cievy. Jej konzumáciou sa znižuje riziko infarktu alebo porážky. Čokoláda znižuje krvný tlak, zvyšuje „dobrý“ cholesterol a znižuje ten „zlý“ a zabraňuje vzniku krvných zrazenín.

Hydratácia pleti

Kakaové maslo obsahuje množstvo prírodných olejov, ktoré sú nevyhnutné pri liečbe suchej a drsnej pokožky. Dokáže zjemniť zhrubnutú kožu na chodidlách, kolenách i lakťoch. Taktiež kofeín obsiahnutý v čokoláde je výborný pre našu pokožku. Stimuluje krvný obeh a zlepšuje prekrvenie pokožky. Čokoládové zábaly a masáže sú jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre svoju pokožku urobiť. Kakaový zázrak obsahuje látku teobromín, ktorá pomáha spaľovať tuk a chráni nás proti celulitíde. Čokoládové oleje, balzamy a krémy majú vynikajúce výsledky v boji proti nežiaducemu spoločníkovi takmer každej ženy.

Pozor na akné a ekzémy

Ak je vaša pokožka náchylná na tvorbu vyrážok a citlivo reaguje na rôzne dráždivé potraviny, čokoláda a kakao sú na popredných miestach v zoznamoch nežiaducich súčastí jedálneho lístka. Niektoré teórie tvrdia, že problémom u akné nie je samotná čokoláda, ale hlavne vysoký príjem cukrov v čokoládových cukrovinkách. Alergia na kakao, a teda aj čokoládu, ktorá sa prejavuje atopickým ekzémom, je veľmi častá u detí v predškolskom veku, a preto je potrebné pri ťažkostiach jej konzumáciu úplne vylúčiť.

FOTO: pixabay.com